
În cadrul evenimentului, 𝗱𝗼𝗺𝗻𝘂𝗹 𝗽𝗿𝗶𝗺𝗮𝗿 𝗮𝗹 𝗼𝗿𝗮ș𝘂𝗹𝘂𝗶 Ș𝘁𝗲𝗳𝗮𝗻 𝗩𝗼𝗱ă,
Cociu Vladislav, a adresat un mesaj de felicitare și recunoștință cetățenilor. Totodată, părintele paroh 𝗜𝗹𝗶𝗲 𝗧𝗶𝗺𝘂ș, cu Hramul Bisericii „Sfânta Treime”, a mers alături de comunitate pe străzile recent renovate și a oficiat 𝘀𝗹𝘂𝗷𝗯𝗮 𝗱𝗲 𝘀𝗳𝗶𝗻ț𝗶𝗿𝗲 𝗽𝗿𝗶𝗻 𝘀𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗿𝗲𝗮 𝗰𝘂 𝗮𝗴𝗵𝗲𝗮𝘀𝗺ă, aducând binecuvântarea asupra acestora și a locuitorilor.